Po deseti letech…

Tady bych měla asi napsat něco hrozně chytrého a/nebo inspirativního. Pravda je taková, že posledních 10 let jsem pečlivě budovala své portfolio a online galerii na deviantart – největší světové umělecké komunitě na internetu – a na české publikum jsem házela akademický bobek.

Nejpůvodnější podoba tohohle webu hostovala na kamarádově doméně brokolice, na subdoméně fraktál. Tuším, že to bylo už v roce 2006, když jsem se teprve pustila do fraktálů. Časem jsem přešla na tuhle doménu, kterou mi koupila máma k narozeninám. Nějak se z toho stala tradice, ale to bych psala už o něčem jiném. První roky se mi dařilo český web udržovat, což se postupně stalo s nástupem na vysokou školu prakticky nemožné. Mezitím jsem e-shop přesunula na platformu fler, čímž jsem ztratila další důvod k udržování webu.

Před rokem jsem se velice optimisticky pustila do totální rekonstrukce, která zahrnovala přesun od statické HTML/CSS stránky na interaktivní platformu WordPress. Bylo to optimistické, protože jsem si myslela, že to zvládnu spolu s prací, psaním diplomky a přípravou na magisterské státnice. Přesun na WordPress se mi podařil spolu s vyladěním šablony, ale na víc už nebyl čas. Než jsem se v září toho roku vzpamatovala z dokončení školy a vyladila podnikání na „full-time“, kalendář ukazoval rok 2016. Nečekala jsem, že mi to zabere dalších 5 měsíců, než vyladím novou šablonu kompatibilní se vším, co chci, plugin pro e-shop, newsletter a další funkce celého webu, které se můžou zdát triviální, ale zaberou nechutně času na zprovoznění.

Takže je to tu. Sice o rok později, než jsem plánovala, ale přece.

Napište komentář

Přidejte první komentář na tento příspěvek!

Notifikace
avatar
wpDiscuz